Poliüretan ve Abs Kalıp

Ar-Ge Makina - Poliüretan Kalıpları

Ar-Ge Makina 1997 yılında İsmail Koca tarafından kurulmuştur. İsmail Koca 1990 yılından beri kalıpçılık sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübelerini kurmuş olduğu firmasında uygulayarak ağırlıklı olarak soğutucu sektöründeki firmalara kapı thermoform, soğutucu gövde thermoform kalıpları, kapı ve gövde poliüretan kalıpları ile birlikte poliüretan döküm fikstürleri, delme ve kesme kalıpları ve çeşitli özel üretim aparatlar üreterek ürün ve proje bazında hizmetler vermiş ve çalışmalarına her geçen gün yeni araştırmalarla bu sektörlere uzun yıllar hizmet etmeyi ilke edinerek devam etmektedir.

 

Yeni Kalıp Tasarım Aşaması: Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda vermiş oldukları ürün ölçülerinden veya teknik resimlerden yola çıkarak ihtiyaç duyulan kalıp tasarımına hızlı bir şekilde başlanarak üç boyutlu ön taslakları oluşturulan yeni tasarımlarımız kısa sürede kendilerine sunulur. Müşterinin taslak tasarım üzerindeki görüşleri ve tasarım onayından sonra gerekli dizayn ve teknik resimler kısa sürede hazırlanarak üretime hazır hale getirilir. Sipariş onayından sonrada kalıplarımız büyük bir titizlik ve kaliteyle kısa sürede imal edilerek müşterimizin üretim zaman kaybı yaşamaması için en kısa sürede devreye alınır.

 

Poliüretan Kalıp Üretimimiz: Genel olarak poliüretan kalıplarımızın hareket aktarma elemanları pnömatik sistemlerle sağlanır. Poliüretanın ürün içinde kürlenmeden önce rijit bir şekilde ürünün içine dağılması ve verimli bir şekilde yapışması için gerekli olan ısı kaynağı elektrikli fişek ezistanslar ile direk kalıp yüzeyinin ısıtılması yoluyla sağlanır. Ancak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda su ısıtmalı poliüretan kalıp dizaynları ve üretimi de yapabilmekteyiz. Kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kaliteli olması kalıpların uzun yıllar sorunsuz şekilde çalışması ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasında önemli rol oynar. Soğutucu sektörüne yönelik olarak kalıp ve aparat ve benzeri konularında da isteyen


Whatsapp Destek

Edeb Makina

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?